Basında Biz

TED Sivas Koleji Tanıtım Filmi

Bir çocuk daha umuda yürüsün

http://www.sivashakikat.com/haber/minyatur-canakkale-aniti-1273.html                      16.03.2017

http://meb.gov.tr/m/haber/13112/tr                                                                                       10.03.2017

 
http://www.memleket.com.tr/sivasta-gercegini-aratmayan-tatbikat-1070309h.htm                           01.03.2017
 
 
http://www.buyuksivas.com/sivasta-gercegini-aratmayan-tatbikat/                                              01.03.2017

http://sivas.afad.gov.tr/                                                                                                           01.03.2017
 
http://sivashakikat.com/haber/994-ogrenci-ozel-okul-icin-sinava-girdi-1026.html                                                        25.02.2017
 

http://www.hurriyet.com.tr/ogrencilere-enerji-tasarrufu-anlatildi-40336972                                       16.01.2017

http://www.buyuksivas.com/ted-sivas-koleji-acildi/                                                                     04.11.2016

http://www.meb.gov.tr/bakan-yilmaz-ikili-egitime-son-verecegiz/haber/12202/tr                                03.11.2016

http://www.sivas.gov.tr/ted-sivas-koleji-acildi                                                                                03.11.2016

http://www.sivas.bel.tr/icerik/6/2307/ted-koleji-acildi.aspx                                                               03.11.2016http://www.sivasirade.com/haber/-12708.html                                                                                  31.10.2016   
http://www.sivasirade.com/haber/-11548.html                                                      06.05.2016


Bakan Yılmaz, “İkili eğitime son vereceğiz“

http://www.meb.gov.tr/bakan-yilmaz-ikili-egitime-son-verecegiz/haber/12202/tr 

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TED Sivas Koleji´nin açılış törenine katıldı.

 

03.11.2016 19:20
 

Bakan Yılmaz törende yaptığı konuşmada, TED kolejlerinin ülkenin en parlak eğitim kurumlarından biri olduğunu söyledi.

TED´in her gittiği yere ismini bıraktığını dile getiren Bakan Yılmaz, okulun açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Bakan Yılmaz, eğitimin önemine vurgu yaparak, eğitime katkı yapanın her şeye katkıda bulunmuş olacağını belirtti.

 

2002 yılından bu yana eğitim alanında büyük imkanlar sağlandığına işaret eden Bakan Yılmaz "Geçmiş dönemlerde olmadığı kadar eğitime kaynak ayırdık. Bizden önceki dönemde 7,5 milyar Millî Eğitim Bakanlığının bütçesi vardı, 2017 yılında Millî Eğitim Bakanlığının bütçesi 122 milyar lira. 10 katından fazla eğitime kaynak ayırdık. Bir ülkede hükümetin hangi sektöre hangi alana önem verdiğinin göstergesi bütçeden ayırdığı kaynakla belli olur. Biz bütçede yüzde 20 payı eğitime ayırıyoruz." diye konuştu.

 

Bakan Yılmaz, eğitim yoluyla 21. yüzyılın gerektirdiği temel becerileri öğrencilere kazandırmak; yeteneklerine, eğilimlerine uygun çağdaş, bilimsel eğitim vermek istediklerini aktardı.

Türkiye´nin milli gelirinin yaklaşık yüzde 5,1´inin eğitime harcandığına dikkati çeken Bakan Yılmaz, "OECD ülkeleri de 5,2´sini ayırıyor. Bu kaynağı etkin ve verimli kullanmak önemli. İnşallah, önümüzdeki dönem bu ülkeden alınan kaynakları tekrar milletin evlatların eğitim yoluyla aktardığımızda, bu eğitimin etkin olmasını sağlayacağız. Eğer, Türkiye bugün milli gelirde dünyada ilk 20 ülke arasındaysa bunu bu eğitim kurumlarında yetişmiş insanlarla sağladık. Eğer Türkiye bugün kendi tankını, Atak helikopterini, eğitim uçağı Hürkuş´u üretiyorsa bunu bu eğitim sisteminden yetişen insanlarımızla üretiyoruz. Ve şimdi de ´savaş uçağı da yapacağız´ diyoruz." dedi.

 

Eğitimin iyi bir noktada olduğunu belirten Bakan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Derslik sayısı 2002´de 379 bindi, şimdi 671 bin. Devlet bizim dönemimizde 270 bin derslik yaptık. Adeta 80 yılda yapılanlara eş desek yeridir. Öğretmen başına düşen öğrenci sayısı ilkokullarda 18´e, ortaöğretimde 15´e düştü. Önümüzdeki dönemde mesleki ve teknik eğitime çok önem vereceğiz. İnşallah, tüm Türkiye´de mesleki ve teknik eğitimdeki oranı yüzde 44´lerden yüzde 60´lara çıkaracağız. Çıraklık eğitimini zorunlu eğitim kapsamına alacağız. İkili eğitime son vereceğiz. İkili eğitime son vermek için de 77 bin dersliğe ihtiyacımız var. Kaynak da milletimizdir. Sayın Başbakanımız ´2019 yılı sonuna kadar ikili eğitimi kaldıracağız´ dedi. Okul öncesi eğitimi zorunlu eğitim kapsamına alacağız. Önümüzdeki yıldan itibaren de pilot illeri seçerek 5. sınıfları yabancı dil ağırlıklı hale getireceğiz. Öğretmen eğitimini de çağın ihtiyaçlarına göre yeniden yapılandıracağız. Önümüzdeki yıldan itibaren eğitim fakültelerine taban puanı getireceğiz. Çünkü eğitim fakültelerine giren öğrencilerin seviyesi yükselirse oradan mezun olan öğretmenin seviyesi yükselecektir. Eğitim seviyesi yükselmiş kaliteli öğretmenlerle de biz evlatlarımıza daha iyi daha kaliteli eğitim verebileceğiz."

 

“21. yüzyılı Türkiye’nin ve Türk milletinin asrı yapacağız”

Üstünlüğün genç ve dinamik nüfustan kaynaklandığını, etik ve değerler eğitimine önem verdiklerini de dile getiren Bakan Yılmaz, "Etik değerlerde, değerler eğitiminde eksik olduğumuzu düşünenlere ise biz 15 Temmuz´u örnek gösteriyoruz. 15 Temmuz şehitleri arasında öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz var. Onun için de dedik ki ´İnsanı yaşat ki devlet yaşasın, gaye insanı yaşatmak." diye konuştu.

 

Bakan Yılmaz, "Milletin iradesi çalınmak, Türkiye´nin işgal edilmek istendiği dönemde, 15 Temmuz´da olduğu gibi, ´Vatanın sana ihtiyacı var´ denildiğinde sağına soluna bakmadan ´Ben varım´ diyebilecek genç nesil istiyoruz. Türkiye´de bu nesil var. Bunu da 15 Temmuz´da bizzat yaşayarak gördük." açıklamasında bulundu.

 

Öğrencilere 15 Temmuz ruhunun, iradesinin aktarılması gerektiğini vurgulayan Bakan Yılmaz, şöyle devam etti:

"İnsanın yaşarken ölümlü olduğunu, vatanı için, bayrağı için, değerleri için hayatını verdiğinde Ömer Halisdemirler gibi ölmediğini, ölümsüzleştiğini yine biz evlatlarımıza aktararak, gelecek yılı Türkiye´nin yüzyılı yapabiliriz. Olağanüstü dönemden geçiyoruz. Bundan sonra birlik beraberlik içerisinde kusur, eksik görmeyeceğiz. Kardeşliğimizi pekiştireceğiz, birliğimizi, dirliğimizi güçlendirmek için daha çok gayret edeceğiz. İnşallah, birlik ve beraberlik içinde 21. yüzyılı Türkiye´nin ve Türk milletinin asrı yapacağız."

Konuşmanın ardından TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, Bakan Yılmaz´a plaket takdim etti.

Daha sonra kurdele keserek kolejin açılışını gerçekleştiren Yılmaz ve beraberindekiler, sınıfları gezdi.

 

TED Sivas Koleji Açıldı

 

http://www.sivas.gov.tr/ted-sivas-koleji-acildi


03 Kasım 2016 Perşembe

Kısa adı TED olan Türk Eğitim Derneği’nin Sivas Koleji, Orhangazi Mahallesi’nde gerçekleştirilen törenle açıldı. 

Açılışa Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz, Valimiz Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın, TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, TED Sivas Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Er ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninde konuşan Valimiz Davut Gül, Cumhuriyetin ilanı ile başlayan bir eğitim hamlesi olduğunu ifade ederek, sivil toplum örgütü olan TED’in 88 yıldır güzel işlere imza attığını kaydetti. 

Türkiye’ye mal olmuş bir markanın Sivas’a gelmesinden mutluluk duyduklarını kaydeden Valimiz Gül, “Bu hizmet, ilin yatırım yapılabilir bir yer olduğunu gösteriyor. Bu yatırımı Sivaslı bir iş adamımızın 7 ay gibi kısa bir sürede tamamladı. Ben öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize burada başarılar diliyorum. Artık Milli Eğitim Bakanlığımızın okulları ile rekabet edilebilecek bir okulumuz daha oldu.” dedi.

Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz ise, Cumhuriyetimiz ile yaşıt eğitim kurumlarından biri olan TED Koleji’nin Sivas'a ve ülkemize hayırlı olmasını söyledi. 

Sivas'ın yarınının bugünden daha iyi olacağını ifade eden Bakanımız Yılmaz, "Sivas'ın yarınının iyi kılınmasının yolu Sivas insanının eğitimini en üst ve en kaliteli seviyeye çıkarmaktır. Sivas eğitim çıtasını bir adım daha yukarıya TED Koleji ve TED gibi markalaşmış eğitim kurumları ile taşımıştır" dedi.

Eğitimi ihmal edenin her şeyi ihmal edeceğini kaydeden Milli Eğitim Bakanımız Yılmaz, "Ancak eğitimde mesafe alan da, eğitime katkıda ve yatırımda bulunan da her şeye katkıda bulunmuş demektir. Eğitiminiz iyi ise sağlığınız da iyidir. Eğitiminiz iyi ise, ulaşımınız da iyidir. Eğitiminiz iyi ise sosyal yardımınız da iyidir. Eğitimin amacı sadece kendinizi düşünmek değil, başkasını da düşünmektir" diye konuştu.

Yılmaz, eğitime çok büyük katkılar sağladıklarını belirterek "Geçmiş dönemlerde olmadığı kadar eğitime kaynak ayırdık. Bizden önce 7,5 milyar Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütçesi vardı. 2017 yılında ise Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütçesi 122 milyar oldu. 10 katından fazla eğitime katkı ayırdık. Bir ülkede hükümetin hangi sektöre, hangi alana önem verdiğinin göstergesi, bütçeden ayırdığı kaynakla belli olur. Biz, bütçede yüzde 20 payı şuan eğitime ayırıyoruz. Biz biliyoruz ki 21. yüzyılı Türkiye'nin yüz yılı yapmak istiyorsak, insanımızı zengin, müreffeh, huzurlu bir ortamda yaşatmak istiyorsak, yoksulluğu ve cehaleti yenmek istiyorsak mutlaka ve mutlaka eğitime yatırım yapılması gerekir." şeklinde konuştu.

Ülkenin önemli bir dönemden geçtiğini de belirten Bakanımız Yılmaz, "Bundan sonra birlik ve beraberlik içerisinde kusur görmeyeceğiz. Kardeşliğimizi pekiştireceğiz. Birliğimizi, dirliğimizi pekiştirmek için daha çok gayret edeceğiz. İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde 21. yüzyılı Türkiye'nin ve Türk milletinin asrı yapacağız." ifadelerine yer verdi.

Yılmaz, son olarak kolejin Sivas'a kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, hayırlı olması temennisinde bulundu. 
Konuşmaların ardından okulun açılışı gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Valimiz Davut Gül ve beraberindekiler eğitim kampüsü içerişinde yer alan spor salonunu, tenis kortlarını, basketbol ve voleybol sahalarını, konferans salonunu, yüzme havuzunu, sınıfları ve dil laboratuvarlarını gezerek yetkililerden bilgi aldı.
 

TED KOLEJİ AÇILDI…

http://www.sivas.bel.tr/icerik/6/2307/ted-koleji-acildi.aspx

 Türkiye’nin köklü eğitim kurumlarından biri olan TED Koleji’nin Sivas şubesi açıldı. Açılışa Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz da katıldı.
Türkiye Eğitim Derneği Koleji’nin 38. şubesi ilimize açıldı. Alibaba Mahallesi’nde hizmet verecek olan Sivas TED Koleji’nin açılış töreni bugün Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Vali Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın ve diğer il protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi.
TED Koleji’nin tarihi hakkında sinevizyon gösterisi ile başlayan açılış töreninde Sivas TED Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Er, Sivas’a kazandırılan TED Koleji’nin açılış aşamasında yaşanılanlara değinerek, “Bu süreçte başta Belediye Başkanımız Sami Aydın olmak üzere Sayın Valimizden ve Millî Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz’dan büyük destek aldık.” ifadesini kullandı.
TED Koleji Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ise TED Koleji’nin kuruluşunda; cumhuriyet değerlerine sahip çıkan, milletini, devletini bilen bireyler yetiştirmek olduğuna vurgu yaparak yoksul çocuklarında zenginler gibi okuma hakkı bulunduğunu ve bunun için TED Koleji'nin tam burslu öğrencileri bulunduğunu söyledi. 
Okullarda verilen eğitimin önemine değinen Başkan Aydın da; “Bugün açılışı yapılan TED Koleji Sivaslıların bir kazanımıdır. Bu ülkeye ve bu ile yapılan her çalışma bizler için çok önemlidir. Biliyoruz ki; devlet olmazsa birey olmaz, devletimize sahip çıkan nesiller yetiştirmeliyiz. Okullarımızdan mezun olan gençlerimiz hem günün şartlarına uygun eğitimi almalı hem de kökleri olan millî ve manevi değerleri iyi öğrenmeliler. Bunu iyi öğrenirlerse ‘15 Temmuz gibi girişimlere dur’ diyebilir, ülkelerinin bağımsız bütünlüğünü koruyabilirler.” ifadesini kullandı.
TED Koleji’nin cumhuriyetin bir başarısı olduğunu söyleyen Vali Davut Gül “Cumhuriyetle birlikte başlayan bir eğitim hamlesi var ve görüyoruz ki başarıya ulaşmış sivil toplum kuruluşu başarısı var. Bir dernek 88 yıldır ayakta, Sivas’ın çok güzel bir başarısı çünkü Türkiye’ye mâl olmuş bir eğitim kurumu… Sivas’a yatırım yapıyor ve Sivas’ın yatırım yapılabileceğinin göstergesidir.” ifadesini kullandı.
Bakan Yılmaz’da Ankara’da bakan olmadan önce üst düzey bürokrat olduğunu hatırlatarak, “Bazıları sınavı kazanıp işe başlardı, işe başlayan elemanları çağırıp sorardım, kendinizi tanıtın diye ODTÜ’yü bitirmiş inşaat mühendisi ya da ülkemizin iyi üniversitelerinden mezun olmuş makine mühendisi kendinizi tanıtın dediğimizde eğer TED Koleji’nden mezunsa üniversiteden önce TED Koleji’ni vurgulardı. Ankara için TED Koleji önemli; önemi ise cumhuriyetin kuruluşu ile birlikte İstanbul’la yarışması gerekiyor. İstanbul’da önemli kolejler var. Bu noktada Anadolu’da kurulmuş marka eğitim kurumlarından en önemlilerinden bir tanesi TED Kolejidir. Her gittiği yere ismini bırakmış bir kurumdur. Bundan dolayı bu tesisin Sivas’a kazandırılmasında emeği olanlara teşekkür ediyorum.” dedi. 


Ayrıca Bakan Yılmaz, 2002 yılında AK Parti hükûmetinden önceki Türkiye’de eğitim durumu ile bugünkü eğitim durumu hakkında da bilgi verdi.


 

 

DHA
03 Kasım 2016 - 17:02 Son Güncelleme : 03 Kasım 2016 - 17:02

 

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: 20 bin öğretmene ihtiyacımız var

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: 20 bin öğretmene ihtiyacımız var

  Gökhan CEYLAN-Hüsnü Ümit AVCI/SİVAS, (DHA)- MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, okul öncesi eğitimi zorunlu eğitim kapsamına alacaklarını ifade ederek, "Bunun için yaklaşık 19 bin dersliği ihtiyacımız var. Okul öncesi eğitim için 20 binde öğretmene ihtiyacımız var" dedi. 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Türk Eğitim Derneği (TED) Sivas Koleji'nin açılışına katılmak üzere öğle saatlerinde karayolu ile memleketi Sivas'a geldi. Kolej girişinde il protokol üyeleri tarafından karşılanan Bakan Yılmaz, okulun toplantı salonunda gerçekleştirilen açılış törenine katıldı. Burada konuşan Bakan Yılmaz, okulun hizmete açılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek eğitimin önemine değindi.
"BÜTÇESİNİN YÜZDE 20'Sİ EĞİTİME AYIRIYORUZ"
AK Parti döneminde eğitime daha önce hiç olmadığı kadar kaynak ayırdıklarını ifade eden Bakan Yılmaz, şunları söyledi: "Eskiden Milli Eğitim Bakanlığı'nın 7,5 milyar bütçesi vardı. Şimdi Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2017'deki bütçesi 122 milyar lira. Üniversiteleri üzerine koyarsanız 10,5 falandır. Şimdi eğitime 10 katından fazla kaynak ayırdık. Bir ülkede hükümetin hangi sektöre, hangi alana önem verdiği bütçeden ayırdığı kaynakla belli olur. Biz şu an bütçede yüzde 20 payı eğitime ayırıyoruz. Bizden önceki dönemde herhalde savunma veya bir başka alana daha faz pay ayrılırdı. Niçin? Çünkü biz biliyoruz ki 21'inci yüzyılı Türkiye'nin yüzyılı yapmak istiyorsak, insanımızı zengin, huzurlu, müreffeh bir ortamda yaşatmak istiyorsak, yoksulluğu ve cehaleti yenmek istiyorsak mutlaka ama mutlaka eğitime yatırım yapılması gerekir. Eğitim yoluyla 21'inci yüzyılın gerektirdiği temel becerileri öğrencilerimize kazandırmak istiyoruz. Evlatlarımıza yetenekleri ve eğilimlerine uygun olarak çağdaş ve bilimsel bir eğitim vermek istiyoruz. Ayrıca verdiğimiz eğitimin sonuçlarını da ölçebilmeyi amaçlıyoruz."
"20 BİN ÖĞRETMENE İHTİYACIMIZ VAR"
Bakan Yılmaz, daha sonra eğitimde yapılan yatırımlara değinerek, "Derslik sayısı 2002'de 379 bindi, şimdi 671 bin. Sadece bizim dönemimizde 270 bin derslik yaptık. Adeta 80 yılda yapılanlara eş desek yeridir. Ve şu an gördüğünüz her 3 öğretmenden 2'si bizim dönemimizde atanmıştır. Ve bundan dolayıda öğretmen başına düşen öğrenci sayısı 2002'de 28'di. Şimdi bu sayı 18'e düştü. Liselerde ise 2002'de 18'di şimdi 15'e düştü" dedi. 
İkili eğitime son vereceklerini ancak 77 bin dersliği ihtiyaç olduğunu belirten Yılmaz, okul öncesi eğitimi de zorunlu eğitim kapsamına alacaklarını ifade ederek, "Bunun içinde yaklaşık 19 bin dersliği ihtiyacımız var. 20 bin de okul öncesi eğitim için öğretmene ihtiyacımız var" dedi. Eğitim fakültelerine de taban puan getireceklerini belirten Yımaz, "Çünkü eğitim fakültelerine giren öğrencinin seviyesi yüksek olursa oradan mezun olan öğretmenin seviyesi de yükselecektir. Biz de o öğretmenlerle evlatlarımıza daha iyi daha kaliteli bir eğitim vermiş olabileceğiz" dedi.
"15 TEMMUZ RUHUNU AKTARMAMIZ LAZIM"
Bakan Yılmaz konuşmasının sonunda ise, 15 Temmuz'un gelecek nesile aktarılması gerektiğini belirterek şunları söyledi:
"Öğrencilerimize bu 15 Temmuz ruhunu, iradesini aktarmamız lazım ki, bu irade bizi bu topraklarda ilelebet yaşatacak iradedir. Bilirlerse ki bu ülkenin insanları kendi değerlerine sahip çıkıyor, bilirlerse ki bu ülkenini insanları kendi milli iradesine sahip çıkıyor, Türkiye üzerine bir daha plan yapmazlar, yapanların da planları boşa gidecektir diye düşünüyorum. Abdurrahim Karakoç'un güzel bir sözü var, 'Öl, insan küçülmez ölünce Hasan' İnsanın ölünce küçülmediğini aksine devleştiğini bu 15 Temmuz'daki Ömer Halisdemir'leri evlatlarımıza göstererek en iyi şekilde anlatabiliriz. İnsanın yaşarken ölümlü olduğunu, vatanı için, bayrağı için, değerleri için hayatını verdiğinde Ömer Halisdemir'ler gibi ölmediğini, ölümsüzleştiğini yine biz evlatlarımıza aktararaktan gelecek yılı Türkiye'nin yüzyılı yapabiliriz." 
Bakan Yılmaz konuşmasının ardından açılış kurdelesini keserek okulu gezip incelemelerde bulundu.

 

TED Sivas Koleji Satranç Turnuvasına Yoğun Katılım

 

TED Sivas Koleji Satranç Turnuvasına Yoğun Katılım
 
 

OĞUZHAN SARZEP

İlimizde, TED Sivas Koleji Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası gerçekleştirildi.

Türkiye Satranç Federasyonu, Sivas Valiliği, Sivas Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve TED Sivas Koleji organizesinde gerçekleştirilen turnuvaya çok sayıda öğrenci katıldı.

TED Sivas Kolejinde yapılan turnuvada, 7 ve 16 yaş üzeri öğrenciler 4 kategoride kıyasıya yarışarak derece elde etmek için mücadele ettiler.

DERECE YAPANLARA

ALTIN VERİLDİ

Turnuva sonunda kategorisinde derece yapan öğrenciler altın ve hediyelerle ödüllendirildi. Turnuvada birinciye yarım altın, ikinciye çeyrek altın, üçüncüye ise gram altın ve madalya, dördüncü ve beşinciye ise satranç takımı hediye edildi.

İŞTE DERECE YAPANLAR:

7-8 Yaş

1. Oğuz Kaan Gürer

2. Ekin Deniz Toprak

3. Hüseyin Emre Korkmaz

4. Batuhan Noylan

5. Kerem Ay

9-11 Yaş

1. İbrahim Alasgarlı

2. Furkan Mutlu

3. Yusuf Batın Yağcı

4. Giray Kaan Durukan

5. Gökan Deniz Taşıoğlu

12-15 Yaş

1. Bilge Kaan Ateş

2. Emirhan Şahin

3. Ömer Nalbant

4. Zeynep Gökçe Şahin

5. Abdussamed Çöpür

16 Yaş Üstü

1. Ali Ekber Doğan

2. Turan Şevki Köker

3. Ahmet Yasin Yiğit

4. Emir Bek

5. Yasin Akın

 

 

TED Cumhuriyet Koşusuna Yoğun Katılım

TED Sivas Koleji 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Cumhuriyet Koşusu düzenledi. Gerçekleştirilen yarışlarda katılım yüksek olurken, performanslarda büyük beğeni topladı. 1500 ve 3000 metrelik koşularda sporcular derece yapmak için büyük çaba sarf ettiler.

 

 

 
 

OĞUZHAN SARZEPTED Cumhuriyet Koşusuna Yoğun Katılım

TED Sivas Koleji Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında 3 ayrı kategoride Cumhuriyet Koşusu düzenledi.

8 ve 18 yaş üzeri erkek ve kızların katıldığı yarışlar Alibaba Karakolu önünden ve Belediye Çarşısı arkasından başladı. Sağlık ekiplerinin de hazır bulunduğu yarışlar kıyasıya mücadeleye sahne oldu.

1500 ve 3000 metrelik parkurlarda yapılan yarışlarda sporcular TED Sivas Koleji’nde biten, bitiş çizgisini geçerek büyük bir sevinç yaşadı.

MADALYA TAKDİM EDİLDİ

Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü’nün de destek verdiği yarışın sonunda dereceye girenlere TED Sivas Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Er ve okulun kurucularından Mustafa ve Mustafa Er tarafından madalyaları verildi.

İLK ÜÇ SPORCU ALTINLA ÖDÜLLENDİRİLDİ

TED Koleji tarafından yapılan Cumhuriyet Koşusu yarışlarında dereceye giren sporcular altınla ödüllendirildi. Yarışta kategorilerinde birinci olanlar çeyrek altınla ödüllendirilirken, ikinci ve üçüncü olanlara gram altın verildi. 1500 ve 3000 metrelik parkurlarda yapılan yarışlarda sporcular performanslarıyla da göz doldurdular.

Öte yandan koşunun sonunda katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.


TED SİVAS KOLEJİ 2016-2017 EĞİTİM DÖNEMİNDE KAPILARINI ÖĞRENCİLERE AÇIYOR

AHMET ERÇELİK

1928’den bu yana yabancı dilde eğitim veren ve yurtlar açmayı,başareılı fakat olanakları sınırlı öğrencilere burs vermeyi, eğitim sisteminin sorunları konusunda toplumu bilinçlendirerek Türk Eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı görev edinen Türk Eğitim Derneği’nin yeni okulu TED Sivas Koleji 2016-2017 eğitim öğretim döneminde hizmete girecek.Türk Eğitim Derneği’nin tüm yurtta ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde toplam 38 okulu bulunmaktadır.

TED Sivas Kolejinin açılışı Revag Otel’de bir basın toplantısıyla tanıtıldı. Toplantıya TED Genel Başkanı S. Selçuk Pehlivanoğlu ve TED Sivas Kurucu Başkanı Mehmet Er ve Kurucu Temsilcisi Erdem Er’de katıldı.

TED Genel Başkanı Pehlivanoğlu basın toplantısında “TED Sivas Kolejinin hizmete geçmesine katkıda bulunanlara teşekkür etti. Türk Eğitim Derneği olarak bu yıl 88. Yılımızı kutlamanın gururu ve mutluluğu içerisindeyiz.

Türkiye’nin eğitim alanındaki en köklü sivil toplum kuruluşu olarak yüksek nitelikli.21. yüz

Bilinmelidir ki TED Sivas Koleji aynı zamanda bu İlimizin eğitim kalitesine katkı yapacak önemli bir merkez olacaktır.” dedi.

TED Sivas Koleji Kurucu temsilcisi Erdem Er ise TED Sivas Kolejini Sivas’a kazandırmanın büyük bir gurur olduğunu ifade etti.1928’den bugüne bir gelecek projesi vizyonuyla hareket eden Türk Eğitim Derneğinin Sivas’taki meşalaesi olmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz.” dedi.

07.05.2016 Cumartesi

TED Sivas Koleji açılıyor

Türk Eğitim Derneği (TED), 2016-2017 eğitim öğretim sezonunda eğitime başlayacak olan TED Sivas Kolejini açıyor. Dernek Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu Sivas’ta yaptığı açıklamada, ‘’Biz Sivas’ta varız çünkü Sivas’ta eğitimin testle tost arasında yapılmaması gerektiğini göstermek için varız’’ dedi.


YÜKSEL MENEKŞE
Türkiye’de 38 okul ve bir üniversitesi bulunan TED, Sivas’ta kolej açıyor. Konuyla ilgili Sivas’a gelen TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu bir basın açıklaması yaparak Sivas’a kolej açmalarındaki hedefleri anlattı. Kolejin Kurucusu Mehmet Er ve Kurucu Temsilcisi Erdem Er ile birlikte bir toplantı düzenleyen Pehlivanoğlu yaptığı açıklamada, ‘’Türk Eğitim Derneği bu ülkenin kurmuş olduğu eğitim alanındaki ilk sivil toplum örgütüdür. TED olarak Türkiye’de 38 tane okulumuz, bir üniversitemiz var. Bugüne kadar yaklaşık 50 bin çocuğumuza bursumuz var ve sivil toplum örgütü olarak da çok ciddi çalışmalarımız var.


Biz Sivas’ta varız çünkü önce Sivas’ta eğitimin testle tost arasında yapılmaması gerektiğini göstermek için varız. Sivas’ta varız çünkü Sivas’ta eğitimde rekabet çıtalarını daha yukarı çıkarmak için varız. Sivas’ta varız çünkü Sivaslı yoksul çocukların okuyabilme imkanı olabilecek bir kapı daha açmak için varız. Sivas’ta varız çünkü eğitimde fiziki şartların da bir etken olduğunu göstermek için varız. Bu sene Sivas, Urfa ve Elazığ okullarımızı açıyoruz Allah nasip ederse 81 ilde de okullar açmayı hedefliyoruz. Biz bir milli kuruluşuz’’ dedi.


TED Sivas Koleji Eğitime Yön Verecek

Tarih: 06-05-2016 16:34:00 Güncelleme: 09-05-2016 09:11:00

TED Sivas Kolejinin açılışı, dün yapılan basın toplantısı ile duyuruldu

HAYRULLAH AĞKAŞ

TED Sivas Kolejinin açılışı, dün yapılan basın toplantısı ile duyuruldu. Toplantıya; TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ve TED Sivas Koleji Kurucu Memet Er ve Kurucu Temsilcisi Erdem Er katıldı.

Toplantıda ilk olarak söz alan Sivas Kolej Kurucusu Memer Er, inşaat çalışmalarının son sürat devam ettiğini belirtti. Son günlerde ilimizdeki yoğun yağışlar nedeniyle çalışmalarda aksaklık meydana geldiğini belirten Er, buna rağmen belirlenen takvimin önünde olduklarını 26 Haziran tarihinde açılışını yapmayı hedeflediklerini kaydetti.

TED Sivas Koleji Kurucu Temsilcisi Erdem Er ise, TED Sivas Kolejini Sivas'a kazandırmanın büyük bir gurur olduğunu ifade ederek sözlerine şöyle devam etti:

“1928 den bugüne bir gelecek projesi vizyonuyla hareket eden Türk Eğitim Derneğinin, Sivas'taki meşalesi olmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Cumhuriyetin temel değer ve kazanımlarına bağlı olan TED Okullarına yeni bir meşale olarak eklenen TED Sivas Kolejinin, Cumhuriyetin temellerinin atıldığı ve bir Cumhuriyet şehri olan Sivas'a çok yakışacağını düşünmekteyiz. Okulumuzun ülkemize ve Sivas'a hayırlı olmasını diliyorum”

Sonrasında söz alan TED Genel Başkanı Pehlivanoğlu, yaptığı konuşmada TED Sivas Kolejinin hizmete geçmesine katkıda bulunanlara teşekkür etti.

Pehlivanoğlu, “Türk Eğitim Derneği olarak bu yıl 88. yılımızı kutlamanın gururu ve mutluluğu içerisindeyiz. Türkiye'nin eğitim alanındaki en köklü sivil toplum kuruluşu olarak yüksek nitelikli, 21. yüzyılın ruhuna uygun bir eğitim anlayışıyla yetişmiş, ülkesine ve değerlerine bağlı bir nesil yetiştirme gayreti içerisindeyiz. Bu nedenle ülkemizin birçok yerinde açtığımız yeni okullarımızla TED kalitesini yaygınlaştırmak için çaba harcıyoruz. Bilinmelidir ki, TED Sivas Koleji aynı zamanda bu ilimizin eğitim kalitesine de katkı yapacak önemli bir merkez olacaktır. Okullarımızın faaliyetini sürdürdüğü her yerde, o bölgenin eğitim dinamikleriyle işbirliği içinde tüm öğretmenlerimizin ve tüm öğrencilerimizin gelişimine destek vermeyi görev bilmekteyiz. Okulumuzun Sivas'a ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

TED SİVAS KOLEJİ…

TED Sivas Koleji yerleşkesi; öğrencilerine sağlıklı bir yaşam alanı sunuyor. 15.645.35 m2 arsa alanı üzerine kurulmuş, 21.284.56 m2 kapalı inşaat alanı ve 10.445.35 m2 peyzaj alanı bulunan okulda; 150 m2 beden eğitim salonu, 695 m2 kapalı spor salonu, Açık Futbol sahası, Açık Tenis Kortu, Açık Basketbol ve Voleybol sahası, 910 m2 mutfak ve yemekhane, 364.10 m2 kantin ve kafeterya, Yaklaşık 600 kişilik konferans salonu, 1.158.20 m2 fuaye alanı, 123.15 m2 Kapalı yüzme havuzu, Kapalı teneffüs alanları 3.227.65 m2, Teras teneffüs alanları 1.475 m2, Bahçe teneffüs alanları 9.000 m2, ayrıca Bale, Satranç, Drama, Plastik Sanatlar, Bando ve Koro derslikleri ile Yabancı Dil ve Fen bilimleri laboratuvarları, 3D salonları bulunmaktadır.

İlk yılında okul öncesi, ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflar, ortaokulda ise 5, 6 ve 7. sınıflar düzeyinde öğrenci alacak olan okulumuz, kademeli olarak diğer sınıflarını da açarak 2018-2019 eğitim öğretim yılında lisesinde öğrenci yetiştirmeye başlayacaktır.

KALİTELİ

YABANCI DİL

Kaliteli yabancı dil eğitimi, TED Okullarının temel özelliklerinden biridir. Okulumuzda yabancı dil eğitimi öğrencilerin farklı öğrenme stilleri göz önüne alınarak ve bilgisayar tabanlı bireysel öğrenme programları kullanılarak yapılmaktadır. Okullarımızda uygulanan İngilizce eğitim kalitesinin uluslararası bağımsız yurtdışı merkezler tarafından belgelenmesi amacıyla öğrencilerimiz Cambridge, IELTS, TOEFL, IGCSE, vb. sınavlara hazırlanmaktadır.

Yabancı dil müfredatımız, Çerçeve Programı esas alınarak hazırlanan ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanarak Temmuz 2012 tarihinde yayınlanan K12 bütünlüğündeki TED'e özgü İngilizce müfredatı doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Günümüzün değişen koşullarına paralel olarak TED K12 İngilizce müfredatı iki yılda bir yenilenmektedir. Okul öncesi 5 ve 6 yaşta TED tarafından yazılmış ve tüm TED Okulları okul öncesi sınıflarında kullanılmakta olan İngilizce eğitim materyalleri kullanılmaktadır.

Okulumuzda İngilizce dil eğitimi ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde TED Genel Merkezi tarafından verilen sınavlarla izlenir. Ayrıca 4. sınıftan itibaren öğrencilere İngilizce seviye tespit sınavı uygulanarak, sınav sonunda belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda eğitim öğretim yılı süresince öğrencilere İngilizce Destek Programı uygulanır. Öğrencilerimize 2. yabancı dil olarak dünyanın yaygın kullanılan dillerinden biri veya birkaçı seçmeli ders kapsamında sunulur.

TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ…

Türk Eğitim Demeği, 1928 yılında, Atatürk’ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Başarılı fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okullar ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum kuruluşudur. Türk Eğitim Derneği; Üniversitesi, 38 okulu, temsilcilikleri, öğrenci yurtlan, düşünce kuruluşu, senfoni orkestrası, okullarının mezun dernekleri ve spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.

Tüm Hakları Saklıdır © 2016 TED Sivas Koleji - Yazılım: ABM Grafikevi