BALIK ADAM DALIŞ EĞİTİMİ VERİLDİ

TED Sivas Koleji öğrenci ve öğretmenlerine Balık Adam Dalış Eğitimi verildi.

Sivas AFAD İl Müdürlüğü ve Yıldız Doğa Sporları Kulübü Derneğinin TED Sivas Koleji ile ortak programı olarak okulumuz öğrenci ve öğretmenlerine yönelik Doğa Sporları tanıtımı yapıldı. Okul konferans salonunda başlayan tanıtım programında öncelikle Yıldız Doğa Sporları Kulübü Derneği Başkanı Alparslan GÜLER, dağcılık, kayak, tırmanma, trekking ve dalgıçlık gibi doğa sporları hakkında genel bir tanıtım yaptı.

Daha sonra TED Sivas Koleji yüzme havuzunda devam eden eğitim programı kapsamında Sivas İl AFAD Müdürü Nazif EKİNCİ ve Yıldız Doğa Sporları Kulübü Derneği Başkanı Alparslan GÜLER tarafından öğrenci ve öğretmenlere yönelik olarak uygulamalı dalış eğitimi yapıldı. İstekli öğrenci ve öğretmenlerin de balık adam kıyafetleriyle gerçekleştirdikleri tüplü dalış gösterileri büyük ilgi ve beğeniyle izlendi.

Bilgisayar ve internet bağımlılıkları dolayısıyla hareketsiz bir yaşama mahkum olan çocukların, ruh ve beden sağlıklarının korunması ve geliştirilmesi bakımından doğa sporlarını tanımaları ve tercih tercih etmelerinin önemine vurgu yapan Okul Müdürü Çetin ÖZDEMİR,söz konusu eğitim programı dolayısıyla Sivas AFAD İl Müdürlüğü ve Yıldız Doğa Sporları Kulübü Derneğine teşekkür etti.

Tüm Hakları Saklıdır © 2016 TED Sivas Koleji - Yazılım: ABM Grafikevi