HOBİ BAHÇEMİZ HAZIR

TED Sivas Koleji kampüsü içerisinde yer alan Hobi Bahçesi ilkbaharla birlikte ekim ve dikim faaliyetleri için hazır hale getirildi.

 Okulun arka bahçesinde hobi bahçesi olarak ayrılan alan, her biri 12 m2 olan toplam 30 parsel şeklinde düzenlendi. Her türlü ekim ve dikim için hazır hale getirilen parseller okul öncesi, ilkokul ve ortaokulda bulunan şubelere tahsis edildi. Hobi bahçesinde ayrıca okul personeline ve okul aile birliği başkanlığına da parsel tahsisi yapıldı.

 Çağımızda çocukların, şehir kıskacında beton binalar ve kapalı alanlara mahkum kalarak, bilgisayar ve internet bağımlılığı tehdidi altında yaşamak zorunda kaldığını ifade eden TED Sivas Koleji Müdürü Çetin ÖZDEMİR; Okulda tesis edilen hobi bahçeleri aracılığıyla çocukların, öğretmenleri ve aileleriyle birlikte, toprak ve yeşil ile ilişki kurabilmelerinin, negatif enerjilerini boşaltabilmelerinin, kentleşmenin olumsuzluklarına karşı kendi ruh güzelliklerini sergileyebilecekleri doğal faaliyetlere katılabilmelerinin amaçlandığına vurgu yaptı.

Tüm Hakları Saklıdır © 2016 TED Sivas Koleji - Yazılım: ABM Grafikevi