OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ

27/04/2017

Mavi Sınıfın öğretmeni ve öğrencileri araştırıp öğrendikleri Karadeniz Bölgesi'ni diğer sınıf arkadaşları ile paylaştılar. ''Karadeniz Bölgesi'nin kaç ili var?'' , ''Bu şehirlerin adları nedir?'', ''Yöresel özellikleri nelerdir?'' gibi soruları yanıtladılar. Her şehre özgü bir görsel Mavi Sınıf öğrencileri tarafından Türkiye haritasına yapıştırıldı ve öğrenciler şehirleri arkadaşlarına tanıttılar. Sunumun bitiminde Mavi Sınıf öğrencileri giydikleri yöresel kıyafetler ile horon oynadı ve arkadaşlarıyla keyifli vakit geçirdiler.

27/04/2017

Mavi Sınıf öğrencileri,  bardağın içinde sıkışan havanın, kağıdı  nasıl ıslatmadığını diğer sınıf arkadaşlarına deneyle anlattılar. Bu yolla deney uygulama ve gözlem yapma konusunda ilk deneyimlerini de gerçekleştirmiş oldular.

26/04/2017

En kıymetli, en değerlilerimiz büyük annelerimiz,büyük babalarımız.Onlarla zaman geçirmek çok kıymetli ve keyifli.Her istediğimizi yapan,bize her şeyden cok değer veren biricik büyüklerimizi, bizler de okulumuzda misafir edip onlarla keyifli dakikalar geçirmek istediğimiz için"Büyük Anne ve Büyük Baba Günü" organize ettik. Topaç çevirdik,bez bebek yaptık, şiirler şarkılar söyleyip onlardan anılar ve hikayeler dinledik, ellerini öpüp bizim için ne kadar kıymetli olduklarını bir kez daha söylemiş olduk.

24/04/2017

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir hafta boyunca yapılan eğlenceli etkinliklerimizin son eğlencesi olan ''Boya Partisi'' çok ilgi gördü. Öğrencilerimizle kumaşları, duvarları, birbirimizi doyasıya  boyadık, güldük, eğlendik; biraz da kirlendik .  :))))
 
 
 

18/04/2017

Anasınıfı Mavi Sınıf öğrencileri ''Değerler Eğitimi'' kapsamında ''Kıvrık Nerede?'' kitabından yararlanarak ''Bilim Müzesi'' için ilginç buluşlar düşündüler. Daha sonra düşündükleri ilginç buluşları resme döktüler. Etkinlik öncesinde hazırlanan  öğrencilerin  fotoğraflarının bulunduğu seçim pusulaları ve imza listeleri masalara konuldu ve oy birliği ile iki tane seçim görevlisi seçildi.  Seçim görevlileri yerlerini aldıktan sonra öğrenciler sıraya girdiler ve tek tek kukla sahnesinin arkasındaki gizli bir bölümde arkadaşlarının yapmış oldukları resme oy verdiler. Seçim sonunda en çok oy toplayan öğrenciye, daha önceden hazırlanan üç boyutlu kupa, öğretmeni tarafından verildi.

14/04/2017

 AFRİKA

Anasınıfı öğrencileri pasaportlarıyla ülkeleri gezmeye devam ediyor. Bu hafta ülkelerden Afrika'nın bağımsız ülkesi Tanzanya'yı öğrendiler. Nerde olduğu,bayrağı,neler yetişir,müziği,dansı... gibi Tanzanya'ya ait önemli olan özellikleri eğlenerek öğrendiler. 


14/04/2017

Anasınıfı Mavi Sınıf 2.dönemki sunumlarına hızla devam ediyor. Mavi Sınıf öğrencilerinden Kerem Meriç DANACI, annesi Esin DANACI ile doğumdan şu anki yaşına kadar olan görselleri ve videoları arkadaşlarıyla paylaştılar.  Öğrenciler bu sunumu izlerken çok büyük bir keyif aldılar. Katılımlarından dolayı ailemize teşekkür ediyoruz.

05/04/2017

Okul Öncesi sınıfları, birinci dönem yapılan ''Anne- Baba Günü'' etkinliğinden sonra ikinci dönem “Büyükanne ve Büyükbaba Günü''yle etkinliklerini sürdürüyor. ''Büyükanne ve Büyükbaba Günü''nde büyüklerimiz çocuklarımıza topaç çevirmeyi, bez bebek yapımını gösterdiler.  Gönüllü olan büyüklerimiz çocuklara hikaye anlattılar ve güzel anılarından bahsettiler. Öğrencilerimiz ve katılan büyüklerimiz etkinlikten çok keyif aldılar. Katılımlarından dolayı büyükanne ve büyükbabalarımıza teşekkür ediyoruz.

04/04/2017

Meslek tanıtımı gezimizde Aşçıbaşı Restoran'a gittik. Mutfağına girerek, nasıl bir mutfağı olduğunu, yiyeceklerin nasıl hazırlandığını, ne kadar büyüklükte mutfak gereçleri kullandıklarını yerinde inceleyerek meraklarımızı giderdik. 

30/03/2017

Anasınıfı Mavi Sınıf öğrencilerinden Beyza ACIBUCU ve Duygu ACIBUCU ile  doğumdan şu anki yaşına kadar olan görselleri ve videoları arkadaşlarıyla paylaştıktan sonra bebeklik kıyafetlerini sınıfa getirerek arkadaşlarına gösterdi. Öğrenciler kıyafetleri incelerken çok keyif aldılar. Katılımlarından dolayı ailemize teşekkür ediyoruz.

22/03/2017

BOWLİNG GEZİMİZ

TED Sivas Koleji top projesi kapsamında devam eden aktiviteler zincirinde şimdide bowling oyunu gezisine gittiler. Hem top çeşitlerinden birisi olan bowling  topuyla tanıştılar hem de çok keyifli zaman geçirdiler.

17/03/2017

SAĞLIKLI BESLENİYORUZ

Anasınıfı öğrencileri beslenmeyi trafik ışıklarına uyarladılar. Neleri tüketip neleri  tüketmemeleri  gerektiğini markete giderek hazırladıkları kartlarla tüm marketteki  insanlara da gösterdiler.

14/03/2017

14 MART TIP BAYRAMI

TED Sivas Koleji anasınıfı öğrencileri meslekleri yerinde öğrenme gezilerine ikinci dönem tüm hızıyla başlamıştır. 14 Mart Tıp Bayramını unutmayan anasınıfı öğrencileri tüm sağlık çalışanlarının bu özel gününü kutlamaya ve mesleklerini öğrenmeye gittiler.

09/03/2017

Kırmızı sınıf öğrencileri alışveriş listesini hazırladılar ve aileleriyle listede olan yiyecekleri aldılar.Yaptıkları alışverişte aldıkları yiyecekleri okula getirip hangisi yararlı hangisi zararlı yiyecekler olduğunu sınıflarında yapmış oldukları trafik lambalarıyla uyarladılar.

08/03/2017

Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma& Kızılay kulübünün hazırlamış olduğu kermeste nefis lezzetleri tatmanın yanı sıra tüm bağışlar Kızılay'a verilmek üzere paylaşıldı.

 

04/03/2017

Anasınıfı öğrencileri 'Top Projesi' kapsamında gerçekleştirilen aile katılımında 'yakan top' oynayarak, çocukları ile keyifli vakit geçirdiler.

01/03/2017

DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ

Okulumuz konferans salonunda Cumhuriyet Üniversitesi Prof. Dr Orhan Tatar ve Afat İl Müdürü Nazif Ekinci tarafından Doğal Afet ve Sivas konferansı yapıldıktan sonra AFAD, 112 Acil ve İtfaiye ekiplerinin katılımıyla “Acil Durumlarda Bina Tahliye Tatbikatı” gerçekleştirilmiştir.

1/03/2017

Mavi sınıf öğrencileri kendi alışveriş listesini hazırladılar. Hazırladıkları alışveriş listeleri ile hafta sonu aileleri ile birlikte alışveriş yaptılar. Yaptıkları alışveriş de aldıkları yiyecekleri okula getirip hangisi yararlı hangisi zararlı yiyecekler olduğunu sınıfımızda yapmış olduğumuz trafik lambalarına uyarladılar.

 

28/02/2017

BUDDY ETKİNLİĞİMİZ KURABİYE

 Anaokulu öğrencilerimiz Şubat ayı Buddy programı çerçevesinde ortaokul öğrencilerimiz ile beraber kurabiye yaparak  eğlenceli vakit geçirdiler. Daha sonar yapmış oldukları nefis kurabiyeleri afiyetle yediler.

27/02/2017

Sarı Sınıf öğretmen ve öğrencileri,araştırıp öğrendikleri Akdeniz Bölgesini diğer sınıf arkadasları ile paylaştılar.Akdeniz bölgesinin kaç ili var ve bunlar nerelerdir?Yöresel özellikleri nelerdir ve her ile özgü gezilesi görülesi yerler nerelerdir? Hangi yiyecekleri özeldir? gibi sorulara yanit verip bölgeyi tanittilar.Sarı Sınif öğrencilerine tesekkür ederiz.

 27/02/2017

İLK ÜLKEM İTALYA

 Pasaportları hazırlanan öğrenciler ilk olarak İtalya’yı öğrendiler. İtalya  yemekleri, müzikleri, neler yetiştiği, başkenti.. gibi ülkeye özgü özellikleri eğlenerek  öğrendiler. Daha sonra İtalya müzikleriyle doyasıya dans edip, İtalyan pizzası yediler.

20/02/2017

TED Eskişehir koleji projesi olan gezginci TED Trabzon kolejinden sonra TED Sivas kolejine uçtu.Okulumuzda bir hafta kalan gezginci anasınıfında bütün etkinlik ve derslere katılarak fotoğraflandırdı. Oldukça keyifli vakit geçiren çocuklar ve Gezginci Puffin eğlenerek öğrendiler. Gezginci diğer çocuklarla tanışmak için uçmaya devam ediyor. 

17/02/2017

 COĞRAFİ BÖLGELERE GÖRE EVLER

 Kırmızı sınıf öğrencileri seramik dersinde bölgeleri ev tiplerini öğrendiler ve yaşadıkları İç Anadolu Bölgesine has ev yaptılar.

16/02/2017

ELMA TAZE KALIR MI DENEYİ

Kırmızı sınıf öğrencileri arkadaşlarına limon suyunun yiyecekleri koruduğunu göstermek için deney yaptılar. Limon suyunun bozulmayı yavaşlattığını uygulayarak gözlemlediler.

14/02/2017

Sarı sınıf ögrencimiz Zeynep Ela ve annesi bize "Süt"sunumu yaptılar.Sütün sağlığımıza olan faydaları neler? Sütten nasıl yiyecekler yapılır? Süt gelişimimizi nasıl destekler? gibi soruların yanıtlarını bize öğrettiler.Getirdikleri inekli kurabiye,boyama sayfası ve sütler sunumumuzu daha da keyifli hale getirdi.

09/02/2017

KENDİLİĞİNDEN ŞİŞEN BALON DENEYİ

Öğrenciler ilk önce pet şişeye 2-3 cm kadar sirke doldururlar. Daha sonra balonun ağzından içeriye bir çay kaşığı karbonat koyarlar. Öğretmen çok çabuk hareketle balonun ağzına şişenin ağzına geçirir ve balondan akan karbonat sirkeyle karışınca balonun gazla dolarak şiştiği gözlemlenir.

08/02/2017

Okulumuzun İlkokul 1.sınıf öğretmeni Leyla ŞİŞECİ , Mavi sınıf öğrencilerini ziyaret ederek öğrencilere "E" sesini tanıttı ve yazılışını gösterdi. Öğretmenimize ziyaretinden dolayı teşekkür ederiz.

20/01/2017

Anaokulu öğrencilerimiz, birinci dönem sonu karnelerini heyecanla aldılar. Okulumuzun bahçesinde yapılan mangal partisinde doyasıya eğlendiler.

19/01/2017

Araştırma konusu “Köpek” olan veli katılımlı etkinliğimize,Mavi Sınıf öğrencimiz Mislina, annesiyle öğrencilerimize Köpek'in özellikleri, çeşitleri, yaşam alanları  hakkında bilgi verdiler.  Sunum sonunda daha önceden  hazırlamış oldukları mandaldan köpek etkinliğini ve sticker arkadaşlarına  hediye ettiler. Velimize katılımı için çok teşekkür ederiz.

19/01/2017

Geçmişten günümüze iletişim araçları konusunu, baba çocuk günü etkinliğimizde babalar ve çocuklarımızın birlikte yaptıkları araçlar ve antika olan iletişim araçları ile sergi oluşturduk.

17/01/2017

BU BENİM İLK SUNUMUM AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI

Kırmızı sınıf öğrencimiz Begüm ÜNAL ve diş hekimi annesi Gökçe ÜNAL ve babası Murat ÜNAL ile birlikte ağız diş sağlığının önemi, doğru diş fırçalama sunumunun ardından öğrencilere diş taraması yaptılar. Sunum sonunda nefis kurabiyeler ve kahramanlık belgeleriyle sunuma ilgiyi artırdılar. Velimize katılımlarından dolayı teşekkür ederiz. 

16/01/2017

BABA ÇOCUK ETKİNLİĞİ

Kırmızı sınıf öğrencileri baba çocuk gününde babalarını sürpriz mutfak etkinliğiyle karşıladılar. Mutfak etkinliğinde beraber hazırladıkları kurabiyeleri pişmesini sabırsızlıkla beklediler. Değerli velilerimize katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

13/01/2017

Mavi sınıf öğrencilerimiz 13.01.2017 günü baba-çocuk gününü gerçekleştirdiler. Babalarımız daha önceden taslaklarını hazırlamış oldukları iletişim aletlerini sınıfımıza gelerek çocuklarıyla birlikte tamamladılar ve çok büyük keyif aldılar. Katılımlarından dolayı velilerimize çok teşekkür ederiz.

13/01/2017

Okulumuz Mavi sınıf öğrencileri hazırlamış oldukları Ege bölgesinin özelliklerini haritaya yerleştirerek arkadaşlarına anlattılar.

12/01/2017

Araştırma konusu “Penguenler” olan veli katılımlı etkinliğimize,Mavi Sınıf öğrencimiz Özgü Gülce, annesiyle öğrencilerimize Penguenlerin yaşadığı yeri ve özellikleri  hakkında bilgi verdiler.  Sunum sonunda önceden yaptıkları penguen kalemleri ve stickerleri hediye ettiler. Velimize katılımı için çok teşekkür ederiz.

11/01/2017

Araştırma konusu “Kelebek” olan veli katılımlı etkinliğimize,Mavi Sınıf öğrencimiz Sena, annesiyle öğrencilerimize Kelebeğin oluşumu  hakkında bilgi verdiler.  Sunum sonunda kelebek sticker ve çikolatalarını hediye ettiler. Velimize katılımı için çok teşekkür ederiz.

10/01/2017

Sarı Sınıf öğrencilerimizden Ozan TERTEMİZ ve babası bize madenlerimizi tanıtan bir dunum yaptılar. Altın, bakır, demir, kömür, alüminyum, zümrüt, elmas gibi yeraltı zenginliklerimiz nasıl çıkarılır ve nerelerde ne amaçla kullanıldıklarını ham hallerini sınıfa getirip tanıtarak öğrettiler. Ozan ve babasına teşekkür ederiz.

10/01/2017

BU BENİM İLK SUNUMUM MÜZİK ALETLERİ

Kırmızı sınıf öğrencimiz Ayaz Berk ÇELİK ve annesi Anıl ÇELİK araştırma konusu müzik aletleri olan veli katılımlı etkinliğimize, müzik aletlerini tanıtan bir sunumla bilgi verdiler. Ayrıca getirmiş oldukları çeşitli müzik aletleriyle çıkan farklı sesleri keşfedip ritim tuttular.Öğrencimiz ve annesinin minik dinletisi ve müzik aletli anahtarlıklar için çok teşekkür ederiz. 

 

 06/01/2017

 Sarı Sınıf öğrencilerimizden Ada Mira ÇAYIR ve annesi bize Tavşan konusunu ele aldılar. Tavşanlar nasıl ve nerelerde, ne yiyerek, yaşarlar, özellikleri ve çeşitleri nelerdir sorularının yanıtlarını ayrıntılı bir şekilde anlattılar. Arkadaşlarıyla paylaşmak üzere getirdikleri taşan kurabiye öğrencileri çok mutlu etti. Sınıfta özgür dolaşması sağlanan tavşan büyük ilgi gördü. Ada Mira ve annesine çok teşekkür ederiz.

06/01/2017

BÖLGELERİMİZİ ÖĞRENİYORUZ

Okulumuz Kırmızı sınıf öğrencileri hazırlamış oldukları iç Anadolu bölgesinin özelliklerini haritaya yerleştirerek arkadaşlarına anlattılar.

06/01/2017

Anaokulu öğrencilerimiz Ocak ayı Buddy programı çerçevesinde ilkokul öğrencilerimizin hazırladığı hediye paketi oyununu beraber oynayarak eğlenceli vakit geçirdiler.

 

 05/01/2017

Araştırma konusu “Arabalar” olan veli katılımlı etkinliğimize,Mavi Sınıf öğrencimiz Ömer, anne ve babasıyla öğrencilerimize Arabaların özellikleri hakkında bilgi verdiler.  Hazırlamış oldukları araba etkinliğini ve araba kurabiyesini arkadaşlarına hediye ettiler. Velimize katılımı için çok teşekkür ederiz.

05/01/2017

SUDA YÜZEN YUMURTA DENEYİ

Öğrencilerimiz iki kabın ikisine de su doldurdular.Suyun içine yumurta yavaşça bıraktılar.Diğer kabın içindeki suya birkaç yemek kaşığı tuz koyarak karıştırdılar.Tuzlu suyun içine yumurta bıraktılar.Tuzlu suyun içindeki yumurtanın suyun yüzeyinde yüzdüğü gördüler ve tuzlu suyun yoğunluğu öğrendiler.

03/01/2017

BU BENİM İLK SUNUMUM KEDİ VE BALIK

 Kırmızı Sınıf öğrencilerinden Çağatay DÜZ ve annesi Dilek DÜZ’ün etkinlik kapsamında yapılan kedi ve balık sunumlarını,yaptıkları pasta ve slayt ile daha keyifli hale getirmişlerdir. Bununla birlikte sunum esnasında getirmiş oldukları canlı kedi ve balık eşliğinde kedilerin ve balıkların neler ile beslendiklerini, duygu ve ihtiyaç gibi gereksinimleri, hareketlerini ,nerelerde ve nasıl yaşadıklarını araştırarak öğrencilerimizle paylaşmışlardır.

30/12/2016 Cuma

Anaokulu öğrencilerimiz düzenledikleri kostüm partisinde oldukça eğlendiler. Yapılan defilede öğrencilerimizden oluşan jüri en iyi kostümler seçerek arkadaşlarına hediyelerini verdiler.

29/12/2016

Araştırma konusu “Hayvanlar olan” olan veli katılımlı etkinliğimize,Mavi Sinif öğrencimiz Meriç  ve annesi öğrencilerimize Hayvanların çeşitlerini ve özelliklerini, türleri hakkında bilgi verdiler. Hayvanlarla ilgili şarkı söylediler. Ayrıca  hazırlamış oldukları hikaye kitaplarını hediye ettiler. Velimize katılımı için çok teşekkür ederiz.

28/12/2016

Sarı sınıf öğrencilerimizin araştırma konusu “su” olan veli katılımlı etkinliğimize, öğrencimiz Gülfem Azra ve annesi ,öğrencilerimize suyun hayatımızdaki önemini, canlılarda suyun etkisi hakkında bilgi verdiler. Ayrıca yaptıkları yağmur deneyi ile yağmurun oluşumunu öğrendik ve hazırlamış oldukları hikaye kartları ile oluşturdukları “ŞIP ŞIP” adlı hikaye çok ilgi gördü . Velimize hazırladıkları eğitici sunum için ve yaptıkları lezzetli pasta için çok teşekkür ederiz. 

,

27/12/2016

 BU BENİM İLK SUNUMUM “EVCİL VE VAHŞİ HAYVANLAR”

 Kırmızı sınıf öğrencilerinden İpek Dincer araştırma konusunu evcil ve vahşi hayvanlar seçerek arkadaşlarına hayvanların özelliklerini anlattı. Konuyla alakalı şarkı söylenerek ve hazırlamış oldukları soruları sorarak pekiştirmeleri sağlandı. Velimiz sayın Sena DİNÇER’e ve öğrencimiz İpek DİNÇER’e veli katılım etkinliğimize katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.

  

22/12/2016

Mavi Sınıf öğrencilerinden Kerem Meriç'in araştırma konusu “Gökkuşağı“ olan veli katılım etkinliğimize annesi Esin DANACI ile öğrencilerimize; gökkuşağın oluşumunu, renklerini  anlattılar ve gökkuşağı şarkısıyla öğrencilerin katılımlarını sağladılar. Sınıftaki öğrencilere gökkuşağın renklerinden oluşan siyah resim kağıtları ve sihirli kalemleri dağıtıldı. Çocuklar resimlerini yaparken altta oluşan gökkuşağı renklerini somut bir şekilde görme şansları odu. Çocuklar çok keyif aldı ardından gökkuşağı deneyiyle sunumlarını bitirdiler. Katılımlarından dolayı Esin hanıma teşekkürlerimizi sunuyoruz.

21/12/2016

Mavi Sınıf öğrencilerinden İnci KOCA araştırma konusu “Kedi“, olan veli katılım etkinliğimize annesi Müge KOCA ile öğrencilerimize; kedilerin özelliklerini, bilinmeyen yönlerini anlattılar ve konuyu hikaye, şarkı ve önceden hazırladıkları kedi tacı ve kuklasıyla pekiştirilmeleri sağlandı. Velimize katılımından dolayı teşekkür ediyoruz 

21/12/2016

Fen Bilgisi öğretmenimiz Hamza Bey anaokulu mavi,sarı ve kırmızı sınıf öğrencilerimize uzayı, gezegenleri, güneş sistemini anlattıktan sonra Ay'ın evrelerini kremalı bisküvi ile pekiştirilmeleri sağlandı. Fen Bilgisi öğretmenimize katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

21/12/2016

KARDAM ADAM YAPALIM

Kırmızı sınıf öğrencileri kar konsepti çalışmasında artık materyaller kullanarak 3 boyutlu kardan adam etkinliği yaptılar.

20/12/2016

 BU BENİM İLK SUNUMUM “DOKTOR”

 Kırmızı sınıf öğrencilerinden M.Sina AKTAŞ araştırma konusunu doktor seçerek arkadaşlarına doktorluğun çok önemli meslek olduğunu hastalara teşhis koyarak tıbbi operasyon yaparak hastaları tedavi yapan kişiler olduğunu anlattı. Ardından arkadaşlarını tek tek muayene ederek sunum pekiştirildi. Velimiz sayın Rabia AKTAŞ’a ve öğrencimiz M.Sina AKTAŞ’a  veli katılım etkinliğimize katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.

 

16/12/2016

Sarı Sınıf öğrencilerinden Elif Sıla İNANÇ araştırma konusu “Arı“, olan veli katılım etkinliğimize annesi ve babasının yardımıyla katılımıyla öğrencilerimize; arıyı anlatırken sınıfa kostümü ve şarkısıyla arkadaşlarının dikkatini çekerek sınıfa girdi ve arı çeşitlerini, nasıl bal yaptıklarını sınıfa anlattı ve önceden hazırladıkları arı tacı, kavanozda balları ve arı kuklasını arkadaşlarına hediye etti. Son olarak arı şarkısıyla dans ederek sunumunu bitirdi.Anne ve babamıza katılımları için çok teşekkür ederiz.

16/12/2016

 YERLİ MALI HAFTASI

Okulumuzda yerli malı haftası coşkuyla kutlandı. Bu haftada tutum, yatırım ve Türk malları hakkında bilgiler verildi, şiirler okundu, konuşmalar yapıldı  yerli malının önemi kavrandı. 

 

13/12/2016
TED' DE 100.GÜNÜM

 Anaokulu öğrencilerimiz TED' de 100.günlerini kutladılar.100 günde öğrendikleri ingilizce kelimeleri, yaptıkları resimleri, hazırladıkları rontları ve ingilizce şarkıları velilerimizle paylaştılar.Ayrıca velilerimiz düğme dikme yarışması, öğrencilerimizde yoğurt yeme yarışması yaparak eğlenceli vakit geçirdiler.100. gün etkinliğimize katılan velilerimize teşekkür ederiz.

09/12/2016

Mavi Sınıf öğrencilerinden Eda Doğan araştırma konusu “Kar“, olan veli katılım etkinliğimize annesi Gözde DOĞAN ile öğrencilerimize; kar taneleri nasıl oluştuğunu sınıfta karı inceleyerek, suni kar taneleriyle dans ederek pekiştirdiler.

09/12/2016

 GECE-GÜNDÜZ ÖĞRENİYORUM

Kırmızı sınıf öğrencileri gece-gündüz etkinliği grup çalışmasını artık materyallerle tamamladıktan sonra gece gündüz dramasıyla eğlenerek öğrendiler.

08/12/2016

Araştırma konusu “Beyaz Balina“, olan veli katılımlı etkinliğimize, öğrencimiz Zeynep Burcu , annesi ve babası öğrencilerimize;beyaz balinanın özelliklerini, nerelerde ve nasıl yaşadıklarını,ne ile beslendiklerini  bizlere görsel görüntülerle göstererek sundular.Balinanın sesini dinletip,evde hazırladıkları balina faaliyetlerini arkadaşlarıyla paylaşıp,getirdikleri balina resimlerini boyamaları konusunda yönlendirdiler.Anne ve babamıza katılımları için çok teşekkür ederiz.

 

06/12/2016

BU BENİM İLK SUNUMUM İNEK

Kırmızı Sınıf öğrencilerinden M.Ömer Sarıkaya araştırma konusu inek olan veli katılım etkinliğimize, öğrencimiz Mustafa ve annesi Hatice Sarıkaya öğrencilerimize ineklerin gelişimleri, özeliklerini, yavruları,beslenmeleri… hakkında bilgi verdiler. İnek ile ilgili şarkı söyleyerek daha eğlenceli bir şekilde pekiştirilmesi sağlandı. Öğrencimiz ve velimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

 

02.12.2016

Araştırma Konusu Atlar olan veli katılım etkinliğimize, öğrencimiz Beyza ve annesi öğrencilerimize Atların gelişimleri, özeliklerini, türleri hakkında bilgi verdiler. At ile ilgili parmak oyunu oynatılarak anlatılan konunun eğlenceli bir şekilde pekiştirilmesi sağlandı. Öğrencimiz ve velimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

 

 

02/12/2016

Sarı Sınıf Öğrenci ve velileri hep birlikte okulda anne çocuk günü yaptılar.

Rehber Öğretmenimiz önce annelerimize  Rehberlik servisi olarak şu ana kadar çocuklara uygulanan etkinlikler hakkında ve çocuk cinsel istismarı önleme çalışmaları hakkında kısa bilgilendirmede bulundu.Daha sonra öğrenci ve annelerimiz hep birlikte önce sınıfımız için sorumluluk kolyesini ,ardından bireysel kolyelerini yaparak keyifli bir gün geçirdiler.

 

02/12/2016

  KIŞA MERHABA ETKİNLĞİ

 Kırmızı sınıf öğrencilerimiz seramik dersinde kışa merhaba etkinliğinde kar tanesi yapmayı öğrendiler.

02/12/2016

GECE-GÜNDÜZ DENEYİ

Kırmızı, mavi, sarı sınıf öğrencilerimiz yaptıkları gece gündüz deneyinde zaman kavramını öğrendiler.


 

 01/12/2016

  TED SİVAS KOLEJİNDE GÜNE SABAH SPORUYLA BAŞLANIR

 Öğrencilerimiz kahvaltılarını yaptıktan sonra öğretmenlerimiz eşliğinde sabah sporlarını yapıyorlar.

30.11.2016

Araştırma konusu “Gezegenler  Dünyamız ve Gece Gündüz“, olan veli katılımlı etkinliğimize, öğrencimiz Mustafa  ve annesi öğrencilerimize Gezegenlerin çeşitleri, dünyamızın hareketinden oluşan gece ve gündüz  hakkında bilgi verdiler.Anlatılan konuları hazırladıkları oyunlar ve şarkılarla konuyu pekiştirdiler. Ayrıca  hazırlamış oldukları gece gündüz kostümü ilgiyi artırdı.. Velimize katılımı için çok teşekkür ederiz.

 

 

 

28.11.2016

Araştırma konusu Timsahlar olan veli katılımlı etkinliğimize, öğrencimiz Miralp ve annesi öğrencilerimize Timsahların gelişimlerini, özelliklerini, türleri hakkında bilgi verdiler. Timsah eşleştirme çalışmalarıyla konuyu pekiştirdiler. Ayrıca  hazırlamış oldukları timsah kurabiye ve  mandalları arkadaşlarına hediye ettiler. Velimize katılımı için çok teşekkür ederiz.

25.11.2016

Kasım ayı buddy programı etkinliği çerçevesinde 6.sınıf öğrencilerimiz anaokulumuz sarı, mavi, kırmızı sınıf öğrencilerimize Atatürk'ün hayatını anlatıp beraber sohbet ettiler.


25.11.2016
Kasım ayı mutfak atölyesi etkinliğinde anaokulu sarı, kırmızı, mavi sınıf öğrencilerimiz kendi turşularını kurdular. Turşu kurumunu öğrencilerimizi anlatıp turşu kurmada öğrencilerimize  yardımcı olan velilerimize teşekkür ederiz.

25.11.2016

Araştırma konulu ,öğrenci ve velinin desteği ile seçtiği etkinliğimiz bu hafta ,öğrencimiz Utku ve annesi Nejla Hanım’ın kaktüsü anlatmaları ve uygulamalı çalışmalarıyla devam etti.

23.11.2016
Sarı Sınıf Öğrencilerinden İnci YILMAZ ve annesi Serpil YILMAZ 'ın etkinlik kapsamında yapılan tavşan sunumlarını ,yaptıkları pasta ve slayt ile daha keyifli hale getirmişlerdir.  Bununla birlikte sunum esnasında getirmiş oldukları canlı tavşan eşliğinde tavşanların neler ile beslendiklerini, duygu ve ihtiyaç gibi gereksinimleri esnasındaki hareketlerini ,nerelerde ve nasıl yaşadıklarını araştırarak öğrencilerimizle paylaşmışlardır.

TED Sivas Koleji anaokulu mavi sınıfın öğrencileri ve velileri 18.11.2016 cuma günü "anne çocuk" etkinliğini gerçekleştirdiler. Etkinlikte anneleri ile birlikte yaptıkları çalışmalarıyla öğrencilerimiz büyük keyif aldı ve yaptıkları ürünleri sergilediler.


21/11/2016

 

MİKROP DENEYİ

Kırmızı Sınıf öğrencilerimizin karabiber ve sabunla yaptıkları mikrop deneyinde ellerini doğru yıkamanın önemini öğrendiler. Bu öğrendiklerini yaptıkları etkinliklerle ve şarkıyla pekiştirdiler.

 Anaokulu Mutfak Atölyesi Çalışmaları Başlamıştır.

Sarı sınıf öğrencilerimiz ilk mutfak atölye çalışmalarını kendilerine ve diğer arkadaşlarına meyve salatası yaparak başladılar.

 

Veli Katılımlı Etkinliklerimiz Kırmızı Sınıf Öğrencilerimizin Anne Çocuk Etkinliği ile Başlamıştır

Anne Çocuk Etkinliği

Kırmızı sınıf öğrencilerimiz anneleri ile beraber yaptıkları sevgi eli sanat etkinliğinde oldukça eğlendiler.

  

Yumurta Deneyi

Sarı Sınıf Öğrencilerimiz dişlerini zararlı yiyeceklerden nasıl koruyacağını ve sağlıklı besinlerin faydalarını gözlemleyebilmek için yumurta deneyini yaptılar.

 

Marul-Roka Deneyi

Mavi sınıf öğrencilerimiz marul-roka deneyi yaparak bitkilerin nasıl yetiştiğini zamanla nasıl büyüdüklerini gözlemleme imkanını bulacaklardır.

 

Buddy Programı

Anaokulu öğrencilerimiz 7.sınıf öğrencilerimizle buddy programı çerçevesinde okulumuz tanıdılar.

Diş Kontrolü

Anaokulu öğrencilerimize her sabah özbakım becerilerini kazandırmak adına diş ve tırnak kontrolü yapılmaktadır.

 

Kızılay Haftası

Kırmızı sınıf öğrencilerimiz Kızılay haftasında yardımlaşma kavramının önemini etkinlikleriyle pekiştirdiler.

 


Tüm Hakları Saklıdır © 2016 TED Sivas Koleji - Yazılım: ABM Grafikevi